Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Język niemiecki

CO W TYM SEZONIE MODNE? Projekt e-Twinning

Nad tym pytaniem zastanawiali się uczniowie klas V-tych i VI-tych  naszej szkoły oraz szkoły ze Słowacji w ramach projektu e-Twinning. Na lekcjach przedmiotu Historia i Kultura Niemiec nasi wychowankowie szyli, sklejali,  lepili, rysowali ubrania i te małe i te duże. Wykonane prace zostały wysłane do szkoły w Słowacji. Oczywiście wszystko pod nadzorem pani Anety Baron, Kasi Lauer-Boruckiej oraz Joanny Pałgan. Oto najmodniejsze wzory, printy i desenie tego sezonu wiosna i lato 2018:)

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

 

 

 

 

 

„Ludzie zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie...” Jakże aktualne słowa piosenki Skaldów w odniesieniu do działania uczniów naszej szkoły oraz uczniów PSP nr 31 w Opolu.

Uczniowie klasy IVB naszej szkoły oraz uczniowie klasy IVB w Opolu, której przewodniczy pani Iwona Lekner prowadzą od stycznia br. listowną korespondencję w języku niemieckim, której tematami były: przedstawienie siebie i rodziny, nasze zainteresowania oraz opis pokoju. Dzięki tej pracy uczniowie czerpią wielorakie korzyści-poznają formę pisania listów w języku niemieckim oraz  poszerzają swoje kompetencje językowe. Zanim listy zostaną dostarczone do wychowanków szkoły w Opolu są najpierw sprawdzane przez nasze panie germanistki- dzięki temu uczniowie mogą poprawić ewentualne błędy i jak w piosence „listy szare, białe ,kolorowe” wysłać do swoich adresatów.

 

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

 

 

 

 

Opis i zdjęcia przygotowały: Aneta Baron, Katarzyna Lauer-Borucka, Joanna Pałgan

Wersja XML