Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Newsy szkolne

26.04.2018 r. 

Uczniowie klas trzecich naszej szkoły mieli okazję poznać życie żołnierzy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej w Opolu przy ul. Domańskiego. Bramy jednostki wojskowej stały otworem w ramach Dni Otwartych Koszar. Dzieci oglądały m.in. ciężarówki, czołgi, rosomaki, karabiny i pistolety. Wycieczka podobała się wszystkim.

W trakcie pobytu w jednostce, dzieci przeszły próby maskowania swego wyglądu. Niektóre dziewczynki i chłopcy mieli tak mocno ufarbowane twarze, że odbierający ich ze świetlicy rodzice mieli problem z rozpoznaniem swoich dzieci. Korzystaliśmy ze zdjęć Oliwera Starosty i Pani Kariny Wajman.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

 

 

 

 

25 kwietnia 2018 r. o godzinie 17:00 rozpoczął się Dzień Otwarty dla przyszłych uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Na świetlicy zorganizowano spotkanie z wychowawcami klas, którzy poruszyli temat gotowości szkolnej dziecka, wyprawki dla ucznia klasy pierwszej oraz organizacji szkoły. W tym samym czasie przyszli uczniowie klasy pierwszej udali się na przygotowane dla nich zajęcia pokazowe. Na sali do gimnastyki korekcyjnej usłyszeli o tym jak ważna jest prawidłowa postawa w ich życiu oraz w jaki sposób mogą ćwiczyć, by utrwalić nawyk prawidłowej postawy. W sali do zajęć komputerowych odbyły się zajęcia z programowania przy użyciu Ozobotów. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach ruchowych z użyciem chusty animacyjnej, wykonywały piękne kwiaty na warsztatach artystycznych oraz wyruszyły w swoją pierwszą podróż z tygrysem do dżungli. Dziękujemy i do zobaczenia we wrześniu!

Dziękujemy naszej uczennicy za wykonanie i przesłanie zdjęć.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

 

 

 

 

 

 

 

Festiwal Młodych Talentów to kolejna impreza szkolna, która odbyła się w dniu 25 kwietnia 2018 r. Podziwialiśmy piosenkarzy, tancerzy, mażoretki , muzyków i konferansjerów. Delektowaliśmy się profesjonalizmem wszystkich wykonawców. To były wspaniałe występy artystyczne.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

 

 

 

 

 

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Dzień 23 kwietnia 2018 r. to: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Pani mgr Joanna Kubalka- Chabior - szkolna bibliotekarka i nauczyciele poloniści przeprowadzili Konkurs Pięknego Czytania. Oceniano poprawność czytania, wyrazistość, płynność, intonację, rekwizyty oraz dobór lektury. W konkursie wzięło udział czternaście osób.

Laureaci to: I miejsce - Kamil Szleger ( V b), II miejsce - Mikołaj Pęcherz (5 a), a trzecie Ania Urbańska (6 c ). Serdecznie gratulujemy!

Trzeba podkreślić, że wszyscy uczestnicy konkursu włożyli wiele serca w swoje prezentacje i jak zawodowi aktorzy dostarczyli słuchaczom wiele wzruszeń, zaciekawiając ich prezentowaną lekturą. W bibliotece szkolnej odbyły się również konkursy na ilustracje do ulubionych lektur .

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

 

Więcej o wydarzeniu na http://opowiecie.info/uczniowie-psp-os-dobrzeniu-wielkim-pokazali-swoje-talenty/

Wersja XML