Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 25 stycznia 2019 roku w szkole przebywali niezwykli goście. Nasi uczniowie zaprosili swoich dziadków na program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Brak opisu obrazka

Występy odbywały się na dużej, specjalnie zmontowanej scenie. Przygotowania trwały już od wielu tygodni. Odbywały się próby śpiewów, tańców i różnych pokazów. A wszystko w klimacie świata artystycznego, jaki otaczał młode lata babć i dziadków. Wśród idoli tamtego czasu byli m.in. bohaterowie seriali „Dynastia”, ”Czterej pancerni i pies” oraz zespoły „ABBA”, „The Beatles”, „Czerwone Gitary”, „Skaldowie”, Czesław Niemen czy Kasia Sobczyk. Dzieci zadziwiły swoje babcie i dziadków umiejętnością naśladowania bohaterów artystycznych tamtych dni.

W dekoracjach sceny znalazły się również plakaty z fotografiami wymienionych zespołów i aktorów oraz mnóstwo kwiatów symbolizujących „Dzieci-kwiaty”, kochające dobrą, taneczną muzykę oraz ruch hippisowski. Pojawiły się też charakterystyczne dla tego okresu kreacje z kwiatami, falbanami, spodniami typu dzwony, wiankami i zabawnymi okularami.

Każda babcia i dziadek otrzymali prezenty, które wnuki wykonały samodzielnie na zorganizowanych w tym celu warsztatach.

Po występach artystycznych, goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę oraz ciastka. Rodzice każdej klasy upiekli po dwie blachy ciasta. Ten czas upłynął babciom, dziadkom, wnukom i nauczycielom w niezwykle serdecznej atmosferze.

Tekst: Urszula Haliniak  

 

Zdjęcia: Mirosława Stańczyk

Wersja XML